Coworking za free – Warszawa

Korzystając z okazji prywatnego wypadu do stolicy udało mi się zrobić szybki przegląd lokalnych przestrzeni do pracy. Mój przegląd jest w 100% subiektywny i nie opiera się o żadne afiliacje i współprace.

Poniżej opis 5 darmowych przestrzeni do pracy w Warszawie. 

Antresola "Dom Kultury Kadr"

ul. Rzymowskiego 32

Przyjemna, choć niewielka (ok.50m2) przestrzeń o industrialnym charakterze zlokalizowana na pierwszym piętrze budynku Domu Kultury Kadr z doskonałym oświetleniem dziennym i całkiem niezłym wieczornym, choć bez dodatkowych lampek na stołach. Znajdziemy tu krzesła, fotele, kanapy i stoliki, które możemy zestawić ze sobą w różnych konfiguracjach, w zależności od potrzeb i ilości pracujących ze sobą osób. W podłodze są ukryte gniazdka elektryczne, więc nawet dość krótkie przewody powinny dać radę. Dodatkowym plusem jest obecność windy, która poprawia dostępność przestrzeni dla osób z niepełnosprawnościami. Wifi ogólnodostępne, hasło można sfotografować na dole w recepcji. Minusem jest niestety dość wysoka temperatura latem (brak klimatyzacji) i konieczność usadowienia się z laptopem tak, by światło padało pod odpowiednim kątem. Ale za to bardzo przyjemnie się tu czyta klasyczne książki papierowe :).

Work Cafe, Santander

ul. Złota 44

Przestrzeń do pracy wspólnej zorganizowana przez bank Santander. Dostępna dla wszystkich w godzinach urzędowania oddziału banku. Przestrzeń ogólnodostępna nie wymaga wcześniejszej rezerwacji. Stoliki, biurka i fotele oraz gniazdka elektryczne znajdziemy w wydzielonej i całkiem spokojnej przestrzeni wspólnej. Coworking posiada dwie budki typu callbooth, w których możemy prowadzić rozmowy telefoniczne lub videocalle bez zakłócania pracy innym osobom.

Dodatkowym atutem są szafki pancerne chronione kodem, w których możemy zostawić swój sprzęt elektroniczny, jeśli chcemy na chwilę wyjść i nie taszczyć ze sobą całego oprzyrządowania.

 

Dobre górne oświetlenie wydaje się być wystarczające do pracy. Klienci banku Santander mają także dostęp do oszklonych salek (stół i krzesła) wydzielonych z przestrzeni wspólnej, w których można np.spotkać się ze swoim klientem – świetna opcja dla osób nie posiadających własnego biura, a jednocześnie chcących zapewnić komfortowe warunki podczas rozmowy biznesowej. Salki wymagają wcześniejszego kontaktu z bankiem w celu dokonania rezerwacji, ale korzystanie z nich jest bezpłatne. W banku jest również kawiarnia, można więc odpłatnie skorzystać z napojów ratujących życie. Podczas pierwszej wizyty zapytaj o talon na dwie darmowe kawy. Ultra miła i pomocna obsługa 😊, dzięki której otrzymałam zdjęcia do tej części artykułu (nie mogłam wykonać własnych). Santander nie udostępnia własnego wifi.

Bielański Integrator Przedsiębiorczości

Al. Zjednoczenia 25

Tego miejsca nie udało mi się odwiedzić osobiście, ponieważ w Integratorze obowiązuje rejestracja i wcześniejsza rezerwacja miejsca, przy czym pierwsza wizyta musi odbyć się w dni powszednie (poniedziałek – czwartek). Z racji mojego pobytu w piątek i weekend nie udało mi się przetestować tej przestrzeni osobiście, ale mam dla Was skondensowane informacje z pierwszej ręki, czyli od obsługi. Już nie musicie dzwonić, a niestety nie tak łatwo skontaktować się z nimi telefonicznie (nikt nie odbiera). Zdecydowanie polecam kontakt mailowy.

Rejestrując się na pierwszą wizytę wybierzcie na stronie www kalendarz “Pierwsza wizyta”. Dalej już poprowadzi Was formularz. Jeśli w wybranym dniu i godzinie miejsce będzie wolne, otrzymasz potwierdzenie rezerwacji. Rejestrować trzeba się przed każdą wizytą, ale jeśli wybieramy się tu po raz kolejny, powinniśmy skorzystać z kalendarza rezerwacji “Zarezerwuj miejsce pracy” (drugi kalendarz na stronie).

Coworking zapewnia następujące udogodnienia:

  • gniazdka elektryczne dostępne przy większości stanowisk, do dyspozycji są także przedłużacze,
  • drukarkę (druk czarno biały, limit na osobę: 100 kartek na tydzień),
  • zaaranżowaną salkę typu callbooth (nie jest wygłuszona),
  • WiFi,
  • salki do spotkań grupowych ograniczone limitem czasowy (maksymalnie 30 godzin miesięcznie),
  • windę.

Do przestrzeni coworkingowej mamy dostęp w godzinach pracy BIP (w poniedziałek w godzinach 8:00 – 18:00, w pozostałe dni robocze 8:00 -16:00, w weekendy nieczynne).

District Hall Warsaw, Varso II

ul. Chmielna 73

Przestrzenie do pracy znajdziemy również w budynku Versov. Na parterze spokojna, choć dość ciemna przestrzeń obok wyspy z zielenią. Kanapy, stoliki i krzesła (wygodne są tylko kanapy ) dają szansę na załatwienie kilku spraw zawodowych. Stacja ładowania z gniazdkami elektrycznymi jest tu tylko w jednym miejscu, więc jeśli pobliskie stoliki są akurat zajęte, to musimy polegać na baterii laptopa. No chyba, że ktoś nosi w torbie przedłużacz. Druga, znacznie lepsza przestrzeń znajduje się piętro wyżej (wjazd schodami lub windą). Bardzo dobre oświetlenie, różnego rozmiaru stoliki, biurka, krzesła i fotele. Przy każdym stanowisku znajdziemy gniazdka elektryczne, niektóre ukryte w podłodze. Na tym samym piętrze kawiarnia (kawa odpłatna oczywiście). Z przestrzeni można skorzystać bez rezerwacji w dni robocze w godzinach 8:30 – 19:00. Przestrzeń w czasie mojej obecności (piątek godz.13:00) była dość wypełniona, ale można było jeszcze znaleźć kilka wolnych stolików. Nie wiem, czy obowiązuje cisza, ale wszystkie pracujące tam akurat osoby zachowywały się bardzo dyskretnie, można więc było bez przeszkód pracować. Znajdują się tu także wydzielone i oszklone salki do pracy indywidualnej lub grupowej oraz sale konferencyjne, ale ich wynajem jest już odpłatny. Odpłatnie skorzystać można tu także z dobrze wyposażonego studia nagrań.

Google for Startups Campus Warsaw

Pl. Konesera 10

Na mojej liście był jeszcze Google Warsaw, niestety to intrygujące miejsce nie wpuszcza osób niezarejestrowanych. Co ciekawe jak się zarejestrować nikt nie wie, obsługa z recepcji nie jest pewna, czy w ogóle jeszcze przyjmują nowe osoby (?). Wiadomości przesłane via mail i Messenger pozostały bez odpowiedzi… Jeśli korzystaliście i wiecie, jak się dostać do tego tajemniczego przybytku, dajcie znać.

Jakie miasto mam teraz odwiedzić i zrobić przegląd coworkingów ?

Potrzebujesz kogoś, kto napisze dla Ciebie taki tekst?

Podobał Ci się ten wpis?

Kliknij tu, by dodać ocenę!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Nikt jeszcze nie ocenił tego wpisu, bądź pierwszy(-sza)!

Scroll to Top